קוסמטיקאית
 
 

הסרת שיער

 
 

הסרת שיער היא פעולה שמטרתה להעלים את השיער מעל פני העור, רצוי למשך תקופה ארוכה. קיימות שיטות רבות להסרת שיער, חלקן מיושנות יותר וחלקן מתקדמות יותר. השיטות נבדלות זו מזו בקצב שלוקח לשיער לצמוח בין טיפול לטיפול, בנוחות השימוש וכמובן בהתאמה לסוג השיער שאותו מעוניינים להסיר.


שיטות הסרת שיער : מהשעווה ועד ללייזר

השנים האחרונות הביאו עמן התקדמות טכנולוגית של ממש בתחום.  עד לפני כעשור, קוסמטיקאיות ביצעו טיפולי הסרת שיער בעיקר בשעווה. הסרה של שיער בשעווה היא אמנם שיטה מצוינת להסיר שיער מיותר אך יש לבצע אותה רק אצל קוסמטיקאית המיומנת בכך כדי למנוע נזק פיזי לעור. החיסרון המהותי בשיטה זו היא שאין ביכולתה לדלל את צמיחת השיער. לאור החסרונות הקיימים בשיטות השונות, עלה הצורך במציאת שיטה שתבטיח את הסרת השיער לפרק זמן ארוך יותר ותגרום לדילול השיער בצורה יעילה יותר.


לפני למעלה מעשור אושר השימוש בלייזר לצורך כך וטיפולי הסרת שיער בלייזר תפסו תאוצה. הסרה  בלייזר מבטיחה במרבית המקרים דילול של השיער והיא על פי רוב אינה כואבת. יחד עם זאת, קיימים סיכונים שונים בשימוש בשיטה זו כדוגמת פיגמנטציה וכוויות. השיטה גם אינה מתאימה לכל גווני העור וגווני השיער, למעשה, היא מצליחה להסיר שיער רק במצב של עור בהיר ושיער כהה מאוד, מה שהופך אותה ללא מתאימה לכלל האוכלוסייה.

 

לקריאה אודות הסרת שיער בשיטת IPL

 

פתרונות חדשניים להסרת שיער

היות והסרתו של שיער בלייזר לא מספקת פיתרון אופטימאלי, עלה הצורך במציאת שיטה שתספק את מירב היתרונות של הלייזר ללא הנזקים הצפויים לעור. בין השיטות המתקדמות  ניתן למצוא הסרת שיער באינפרא אדום והשיטה המתקדמת והמוצלחת יותר – הסרת שיער IPL שעושות שימוש בקרן אור בעוצמות שונות.

 

בכל שיטה שבוחרים, בין אם מתקדמת יותר או פחות, חשוב לפנות אל קוסמטיקאית המוסמכת לבצע את הטיפול המסוים, כדי לבצע את הטיפול בצורה המדויקת והמוצלחת ביותר. הסרת שיער המבוצעת על ידי קוסמטיקאית שאיננה מנוסה עלולה להסתיים בנזק ממשי לעור , ובמקרים קשים- בנזק קבוע לעור. 

      

הסרת שיער

 

 

הסרת שיער

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר